VINAŘSTVÍ

TERROIR

Vinařství Mezi Horami sídlí ve městě Velké Pavlovice, které leží v jihomoravském mikroregionu Modré Hory. Okolí je u nás ojedinělé svou převahou modrých odrůd, kterým vyhovuje zdejší sprašová vápenitá půda a svahové viniční polohy otevřené k jihu. Teplé alpské fény a téměř 1900 hodin slunečního svitu za rok spolu s vysokým obsahem hořčíku v půdě umožňují dobré dozrávání hroznů, z nichž se na Velkopavlovicku rodí nejlepší červená vína ve střední Evropě. Klimatické a půdní podmínky regionu mají významný vliv i na charakter našich bílých vín, která se vyznačují svou lehkostí a svěžestí s jemným aroma a ovocnými tóny. 

05

 CHARAKTER

Víno děláme hlavně srdcem a s citem mu dáváme možnost, aby samo ukázalo svůj osobitý charakter. Kombinací tradičních postupů s pomocí moderní technologie chceme dosáhnout toho, aby byla těmi pravými moravskými - jemná a svěží s ovocnou aromatikou. Cílovou skupinou je převážně privátní klientela, proto naše vína nehledejte v supermarketech.

Naším cílem není mít všechny odrůdy, ale zaměřujeme se především na 5 červených a 4 bílé tradiční odrůdy typické pro Velké Pavlovice.

FRANKOVKA - ANDRÉ - MODRÝ PORTUGAL - SVATOVAVŘINECKÉ - RULANDSKÉ MODRÉ

VELTLÍNSKÉ ZELENÉ - RYZLINK VLAŠSKÝ - TRAMÍN ČERVENÝ - NEUBURSKÉ

U rosé vín vyžadujeme, aby byl zachován charakter červeného vína, kterého dosahujeme delší macerací hroznů. Díky tomu takové růžové není jen sezónní záležitostí, ale vínem i na několik let.

Specialitou jsou originální cuvée, plná neprobádaných tajemství, nových chutí a vůní. Najít vhodná vína a spojit je ve správném poměru tak, aby vzniklo komplexní a výjimečné víno, to je to, co nás baví.

03

 VINOHRAD

Ve víně se odráží přírodní a klimatické podmínky daného roku, ale také citlivé práce na vinohradu, které mají velký vliv na výsledný charakter vína. Proto vyrábíme vína jen z našich vlastních vinic. V současné době obděláváme v katastru Velkých Pavlovic vinice o rozloze 10 ha. Naše nejvýznamnější a zároveň nejstarší vinice byly vysázeny kolem roku 1973. Takové keře révy vinné se stářím přes 40 let dávají nižší výnosy, ale díky svému kořenovému systému hrozny vynikají vyšší intenzitou a chuťovými látkami. Vína z takto starých vinic najdete v naší prémiové řade pod označením "STARÁ RÉVA".

„Pracovat na vinicích se stářím přes 40 let má své zvláštní kouzlo. Je to kus historie, vždyť ty keře byly vysázeny dříve než jsem se narodil. Někdy je to obtížné, ale víno z takových vinic stojí za to".

- Radim Hanák

V DÁLCE

 KONCI-ZACINA

Jak je na jihu Moravy obvyklé snad ve všech rodinách, víno a vinice jsou s námi spjaté odjakživa. Nikdo už pořádně neví, který z předků měl první vinohrad, ale víno nás provází již po mnoho generací.

Vinařství, jak ho známe teď založil v roce 1991 ing. Josef Procházka. První roky byly spíše o sudovém víně a hlavně o rozšiřování plochy vinic. Důležitý krok jsme udělali v roce 2009, kdy jsme postavili novou halu a pořídili moderní technologii pro zpracování hroznů a výrobu vína. Sudové víno se stalo spíše doplňkem sortimentu a začali jsme se plně věnovat přívlastkovým vínům určených do lahví.
 
Zásadní zlom přišel v roce 2011, kdy po náhlém úmrtí Josefa Procházky vše málem skončilo. Šťastná náhoda tomu ovšem chtěla jinak a do vinařství Procházka vstupují v roce 2012 noví společníci. Radek Jurníček poskytl finanční stabilitu a prostředky na pořízení nových technologií pro výrobu vína a mechanizace do vinic. Od roku 2017 společně vystupujeme pod novým názvem Vinařství Mezi Horami, s.r.o.
 

 

MIRKARADIM
 
TATKA2
 PRANI

 

Vinotéka RockWine je netradiční podnik, který v jednom prostoru kombinuje obchod s vínem, hudební klub i galerii a s vinařstvím Mezi Horami ji spojují osoby společných majitelů, nadšených milovníků vína a rockové hudby. Proto zde k poslechu nehraje cimbálka, ale tradiční rock.

Specialitou je vlastní značka cuvée RockWine, které pro sesterskou vinotéku vyrábíme. 1680-logo-rockwine-5c00-

Rockwine chce být především místem pro setkávání přátel a lidí, kteří sdílí společnou vášeň pro víno, dobrou muziku a umění.
 
ROCKWINE 
 
 
DEGUSTACE

Jste parta kamarádů, kteří mají rádi víno a chtěli byste přijet k nám na degustaci ? Zavolejte nám,...

UBYTOVÁNÍ

Vlastní ubytování nemáme, ale vybrali jsme pro Vás penziony v blízkosti našeho vinařství, tak aby js...

VÍNO PRO FIRMY

Podmínky pro firemní vína   Přemýšlíte co dát obchodním partnerům, zákazníkům, zaměstnancům ...

FOTOGALERIE

LAHVOVÁNÍ (25.4.2017) JARNÍ MRAZÍKY 2017 (24.4.2017) Jarní mrazík i ...

STARÁ RÉVA

Označení stará réva (ang. Old Vines, něm. Alte Reben, fr. Vieilles Vignes) je přisuzováno vinicí...

VINICE

  Už naši předkové se snažili najít spojení mezi odrůdou vinné révy a danou lokalitou. Vzájemné...

MODRÉ HORY

   Pětihvězdí moravských vinařských obcí je odedávna známé svými červenými víny ze svahových vi...

OCENĚNÍ

  CUVÉE OSTRAVA Ojedinělá mezinárodní soutěže kupáží, asambláží a známkových vín. Iniciátorem a du...

Stránka 1 z 1 - 8 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.