Novinka

ZWEIGELTREBE 2018

POZDNÍ SBĚR - SUCHÉ

Bezcukerný extrakt 25,1 g/l
Zbytkový cukr 0,4 g/l
Kyseliny 5,1 g/l
Alkohol 12,0%

 

Obsahuje oxid siřičitý

  • Skladem
180 Kč
Kategorie: ČERVENÁ A ROSÉ
Hmotnost: 1.5 kg
 

Odrůdu vyšlechtil ředitel vinařské školy v Klosterneuburgu v Rakousku dr. F. Zweigelt v roce 1922 a o její rozšíření do dalších zemí se zasloužil po druhé světové válce dr. Lenz Moser. Zajímavostí je, že Friedrich Zweigelt nejprve tuto odrůdu pojmenoval „Rotburger“, což je kombinace barvy (Rot) a původu (Klosterneuburg). Teprve roku 1975 dostala na počest šlechtitele svůj současný název.

Z historických pramenů víme, že viniční trať Nadzahrady trať byla prvně osázena již v roce 1609, díky povolení přeměny polí a meruňkových sadů, řečených Nadzahrady na vinice. Se svými 100 ha je největší viniční tratí ve Velkých Pavlovicích a rozkládá se přímo pod rozhlednou Slunečná.

Víno s krásnou granátovou barvou  s fialovým zábleskem a má ovocně-kořenité aroma, mnohdy připomínající bobulové ovoce.  V chuti můžeme hledat ostružiny, višně nebo lesní ovoce.

Výborně se hodí k jemně kořenitým masům, k bažantu atd. Neodolatelné je v kombinaci se staročeskou svíčkovou na smetaně. Měkké sýry s bílou plísní - camembert, brie, Premier.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: