VINAŘSTVÍ

Vinařství Mezi Horami je poměrně mladé. Samotné kořeny vinařství jsou ale mnohem dál…
 

Již od konce 19. století vlastnili naši předkové první vinici (Vysoká) v dnešní viniční trati Lizniperky. Zde začíná i naše první seznámení s prací ve vinohradě a zpracováním hroznů. To, co jsme jako malé děti nesnášely se stalo naším životním stylem a něčím, bez čeho si život neumíme ani představit. Celé naše životy se točí kolem vína.

V roce 1991 jsme založili Vinařství Procházka a pomalu rozšiřovaly plochy vinic. Vlastní vinice s kvalitními hrozny jsou základem těch nejlepších vín. V roce 2012 do vinařství vstupuje nový společník a od roku 2015 prezentujeme naše vína pod značkou Vinařství Mezi Horami, s.r.o. Pěstujeme hrozny na 10 ha vinic s roční produkcí kolem 25 tisíc litrů vína, z toho 20 tisíc lahví.

V Modrých Horách tomu snad ani nemůže být jinak, že naší srdcovou záležitostí se stala červená vína. Granátová barva, vůně lesního ovoce, jemná tříslovina s lehkým nádechem dubového sudu. Taková vína se stala naší vášní.

 

Mirka Procházková - vinařkaPROFIL_800x600

Zamilovala jsem se do červených vín, jejich jemné třísloviny, krásných ovocných vůní a chutí červeného ovoce. Takové víno si ráda vychutnám s každým dobrým člověkem.

Motto: Lepší ztratit peníze než důvěru. Dodržení slibů, kvalita našich vín a osobní čest, to je pro mě vyšší prioritou než pomíjivý zisk.

 

Radim Hanák – vinař

Kořenitá vůně a ovocná chuť velkopavlovické Frankovky se mi dostala pod kůži. Bez Frankovky se nedá žít... Nejlépe se cítím v našich starých vinohradech. Mají své zvláštní kouzlo a dávají neuvěřitelná vína, ze kterých mám radost. Všechna práce ale začíná právě v tom vinohradě, tam se dělá víno. Ve sklepě se to dá už jen pokazit.

Motto: Hlavou, srdcem a rukama.


 
TATKA2
 

 

ROZVOZ

Chceme aby naše víno bylo ještě dostupnější,  proto Vám vycházíme vstříc a za...

DEGUSTACE

Jste parta kamarádů, kteří mají rádi víno a chtěli byste přijet k nám na degustaci ? Zavolejte nám,...

VÍNO PRO FIRMY

Podmínky pro firemní vína  Přemýšlíte co dát obchodním partnerům, zákazníkům, zaměstnancům j...

OCENĚNÍ

  CUVÉE OSTRAVA Ojedinělá mezinárodní soutěže kupáží, asambláží a známkových vín. Iniciátorem...

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem