STARÁ RÉVA

ALTEREBEN

stara reva2

Označení stará réva (ang. Old Vines, něm. Alte Reben, fr. Vieilles Vignes) je přisuzováno vinicím, které dosahují významného stáří, obvykle nad 40 let. Réva se může dožívat i věku přes 120 let, nejstaršímu keři vysazenému ve Slovinském Mariboru je neuvěřitelných 400 let. 

Asi po 20 letech začne réva produkovat menší výnosy, což vede k více koncentrovaným intenzivním vínům. Starší keře révy vinné díky svému bohatému kořenovému systému dosáhnou na samé podloží půdy a tím dávají vínům ten pravý a nezaměnitelný charakter zdejšího terroir. Bohužel platí, že čím starší keř, tím je náchylnější na různé choroby takže vinice se skutečně letitými keři (50-100 let) jsou vzácné. 

Ve většině zemí není pojem „starý“ definován zákonem a označení takových vín na etiketách je jen na cti každého vinaře a záleží pouze na něm, jestli jej uvádí. My máme tu čest, že vlastníme takové vinice a jsou pro nás tím nejcennějším, co máme.

Můžete ochutnat a přesvědčit se, že naše vína z prémiové řady označené na etiketách jako "STARÁ RÉVA" opravdu stojí za to.  

 

 

NAŠE STARÁ RÉVANěmčičky,Vpavlovice,HBojanovice,Bořetice_(Large)

 

Rok výsadby 1973 - viniční trať Nadzahrady

SVATOVAVŘINECKÉ

VELTLÍNSKÉ ZELENÉ          

MÜLLER THURGAU

 

Rok výsadby 1973-1975 - viniční trať Išperky

SAUVIGNON

RYZLINK VLAŠSKÝ

 

Rok výsadby 1985 - viniční trať Išperky

FRANKOVKA

ANDRÉ 

     

HISTORICKÉ MAPY VINIČNÍCH TRATÍ

 

 

   HBojanovice,Kurdějov,Němčičky,VPavlovice2_(Large)   Němčičky,Vpavlovice,HBojanovice,Bořetice-full_(Large)Starovičky,Velké_Pavlovice_(Large)