PET-NAT HIBERNAL 2022

Novinka
PET NAT HI

Moravské zemské vínoHI_OVOCE
Přírodně šumivé - suché

Pétillant Naturel
Brut nature


alkohol  14,5%
objem  0,75l

 

SKLENICE

Pet-Nat je svým způsobem nepředvídatelné víno. Každá láhev může být originál a být tak trochu jiná. Samotné otevírání láhve se může stát velkým zážitkem. Po otevření se víno probudí a začne bouřlivé perlení. Proto je důležité láhev hodně podchladit. 

Světle zelenožlutá barva, po probuzení bublinek s jemným závojem. Kvasniční vůně s intenzivní květinovou vůní lipového květu. Dále ve vůni a chuti rozpoznatelné tóny angreštu, broskve a černého rybízu. Ovocně krémové včetně jemných kalů a jemného perlení.

SYR

Lehčí osvěžující pokrmy. Čerstvé saláty, mořské plody nebo sushi.

VYVRTKA

Teplota podávání 5-8 °C

Možná už tyhle zábavné bublinky znáte, ale pokud nechcete riskovat, že vám víno vypění na koberec, dejte láhev před otevřením podchladit do mrazáku. Pomalu otevřete nad dřezem nebo na balkoně a rychle rozlejte do sklenic.

240 Kč
Skladem

LIST

Viniční trať Bojanovska leží vysoko na hranici katastru Velkých Pavlovic a Horních Bojanovic. Je z ní krásný výhled na Pálavu a pálavská jezera.  Velmi kvalitní poloha náhorního pozemku s lehčí černozemí a sprašovým podložím vytváří jedinečné podmínky.

HROZEN

Vinice o celkové rozloze 1,47 ha s jihovýchodní expozicí a nadmořskou výškou 250 m byla vysázená v roce 2004. Hibernal byl vysázen po rozšíření výměry vinice v roce 2015.

SUD

Pét-nat je vyráběné starobylým postupem podle filozofie „nic nepřidáno, nic neodebráno“. Na konci prvního kvašení, když se zbytkový cukr pohybuje kolem 10-12 gramů je víno stáčeno i s kvasinkami do lahví a uzavřeno korunkovým uzávěrem. V uzavřené láhvi víno stále kvasí a proces kvašení je ukončen až je všechen cukr přeměněný na cukr. Tím je dosaženo zachycení svěžesti a hroznového projevu vína, které žije v láhvi do posledního okamžiku. Lahvováno bez přidané síry, na jemných kalech, s přírodním CO2.

 

Datum sběru: 25.9.2023

Cukernatost hroznů 24°NM 

Velikost šarže 300 lahví

 

Č. šarže 23/23, EAN 859228104187
Vinařská oblast MORAVA. Víno z České republiky
Vyrobeno v: Vinařství Mezi Horami s.r.o. Velké Pavlovice
Obsahuje oxid siřičitý

Kód Kód: 685
Kategorie: ORGANIC - NATURÁLNÍ VÍNA
Hmotnost: 1.5 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: