PET-NAT CHARDONNAY 2023

Přírodně šumivé - suché

Pet-Nat je svým způsobem nepředvídatelné víno. Každá láhev může být originál a být tak trochu jiná.

Světle žlutá barva, po probuzení bublinek s jemným závojem. Kvasniční vůně s jemnou medovou vůní s tóny banánů, hrušky a pražených oříšků. Ovocně krémové včetně jemných kalů a jemného perlení.

Sýrová mísa, krevety, lehká těsta s pestem

 

 

Dostupnost Skladem
240 Kč
PET-NAT CHARDONNAY 2023

SKLENICECHA_2022_OVOCE

Pétillant Naturel
Brut nature


alkohol  14,0%

Teplota podávání 5-8 °C

Samotné otevírání láhve se může stát velkým zážitkem. Po otevření se víno probudí a začne bouřlivé perlení. Proto je důležité láhev hodně podchladit. Možná už tyhle zábavné bublinky znáte, ale pokud nechcete riskovat, že vám víno vypění na koberec, dejte láhev před otevřením podchladit do mrazáku. Pomalu otevřete nad dřezem nebo na balkoně a rychle rozlejte do sklenic.

LIST

Viniční trať Bojanovska leží vysoko na hranici katastru Velkých Pavlovic a Horních Bojanovic. Je z ní krásný výhled na Pálavu a pálavská jezera.  Velmi kvalitní poloha náhorního pozemku s lehčí černozemí a sprašovým podložím vytváří jedinečné podmínky.

HROZEN

Vinice o celkové rozloze 1,47 ha s jihovýchodní expozicí a nadmořskou výškou 250 m byla vysázená v roce 2004. Chardonnay bylo vysázeno po rozšíření výměry vinice v roce 2016

SUD

Pét-nat je vyráběné starobylým postupem podle filozofie „nic nepřidáno, nic neodebráno“. Na konci prvního kvašení, když se zbytkový cukr pohybuje kolem 10-12 gramů je víno stáčeno i s kvasinkami do lahví a uzavřeno korunkovým uzávěrem. V uzavřené láhvi víno stále kvasí a proces kvašení je ukončen až je všechen cukr přeměněný na cukr. Tím je dosaženo zachycení svěžesti a hroznového projevu vína, které žije v láhvi do posledního okamžiku. Lahvováno bez přidané síry, na jemných kalech, s přírodním CO2.

 

Datum sběru: 29.9.2023

Cukernatost hroznů 23,4°NM 

Velikost šarže 300 lahví

 

Č. šarže 24/23, EAN 859228104188
Vinařská oblast MORAVA. Víno z České republiky
Vyrobeno v: Vinařství Mezi Horami s.r.o. Velké Pavlovice
Obsahuje oxid siřičitý

Doplňkové parametry

Kategorie: TERRA - NATURÁLNÍ VÍNA A SPECIALITY
Hmotnost: 1.5 kg
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
JM Avatar autora | 9.5.2024
Perfektní vino, velmi zajímavá chuť, všem vřele doporučuji.