CLASSIC - VÍNA NA KAŽDÝ DEN

CLASSIC je naší základní řadou především přívlastkových vín. Svěží a ovocitá vína, ve kterých se jasně odráží odrůdovost, poloha zdejších vinic a čitelný rukopis vinaře.

Stránka 1 z 1 - 18 položek celkem

Cena

1801050
11801050
CLASSIC 2022
1 050 Kč
1 150 Kč (–8 %)

V bedýnce CLASSIC najdete tato přívlastková vína a jedno cuvée ročníku 2022:

 

 • NEUBURSKÉ - suché
 • TRAMÍN ČERVENÝ - suché
 • CUVÉE NETRAHI - suché
 • RYZLINK RÝNSKÝ - polosuché
 • HIBERNAL - polosuché
 • CHARDONNAY - polosladké
Kód: 666
HI 2022
210 Kč

pozdní sběr - polosuché

Zelenožlutá barva, velmi intenzivní květinová vůně lipového květu s tóny angreštu, broskve a černého rybízu. Chuť plná, připomínající kompotované zralé broskve, velmi extraktivní, typicky kořenitá s harmonickou kyselinkou. 

Doporučujeme podávat k předkrmům, bílým masům, rybám nebo mořským plodům.

Kód: 657
NETRAHI 2022
Tip
200 Kč

moravské zemské víno - suché

Páteří vína je šťavnaté Neuburské (50%), které doplňuje kořenitý Tramín červený (40%) a jako pomyslná třešnička na dortu přispívá Hibernal (10%) svou bohatou vůní a trochou zbytkového cukru. V chuti a vůni se spolu příjemně pojí medové tóny sladkého koření, bezového květu, čajové růže a angreštu.

Ideální k výrazným sýrům , olivám a nebo mořským plodům.

Kód: 483
AN ROSE 2021
190 Kč

pozdní sběr - polosuché

Sytá růžová barva, vůně lesních jahod, malin a jemný nádech jogurtu. To vše doplňuje zbytkový cukr a svěží kyselinka, což dělá z vína perfektní frešofku.

Je ideálním doprovodem k ovocným i zeleninovým salátům, mořským plodům nebo letnímu grilování.

OCENĚNÍ:

 • Stříbrná medaile - Meditrina

MEDITRINA_S

Kód: 471
FR 2020
190 Kč

pozdní sběr - suché

Světle rubínová barva s fialovými záblesky. Vůně je kořenitá s ovocnými tóny ostružin, sušených švestek a jemným nádechem lékořice. Chuť je plná, kořeněná s lehkou kyselinkou a jemnými tříslovinami.

Víno Frankovky může být běžným denním vínem. Doporučujeme ke kořeněným úpravám mas, k hovězím steakům, kachně, huse a k vyzrálým sýrům.

Kód: 691
CH 2021
190 Kč

pozdní sběr - polosuché

Žlutožlutá barva, intenzivní vůně grepu, kvetoucího akátu a hrušek. V chuti velmi plné, s ovocnými tóny a minerálním charakterem. Vhodné pro slavnostní příležitosti.

Dobře doplňuje pokrmy s bílým masem a smetanové omáčky. Ideální k paštikám a k plodům moře.

 

 

Kód: 453
MP 2021
190 Kč

pozdní sběr - suché

Rubínová barva, jemně květinová vůně s tóny fialek a čerstvého sena. V chuti jemné, sametové s nízkým obsahem tříslovin a kyselin. Dominantní tóny višní a černého rybízu.

Svým neutrálním dojmem nijak neruší většinu jídel. Doporučujeme k drůbeži, bažantu, ke kachně nebo huse, zajíci na divoko, k těstovinám a sýrům.

OCENĚNÍ: 

 • Stříbrná medaile Promenáda červených vín
 • Stříbrná medaile - Festwine

PROMENADA_S   FESTWINE_S_1

Kód: 290
NG 2021
190 Kč

pozdní sběr - suché

Zlatožlutá barva a jemná muškátová až kopřivově broskvovou vůně. V chuti harmonické, viskózní, s nižším obsahem kyselin a květinově-ovocitým charakterem. Ve vůni a chuti můžeme dále hledat ořechy, maliny, smetanu.

Výborně doprovází jídla s hustými omáčkami, pečenou drůbež nebo drůbeží paštiky, klobásy a guláš. Hodí se i k vařeným masům, přírodní úpravě hovězího, k vydatnějším, ale neutrálním jídlům a dobře doplňuje bílé sýry.

OCENĚNÍ:

 • Stříbrná medaile - Meditrina

MEDITRINA_S

Kód: 356
RR 2022
190 Kč

pozdní sběr - polosuché

Zralé víno s dominantní vůní tradiční vinohradnické broskve, typickou vůní sadového ovoce, meruněk a lučního medu. Chuť je zvýrazněna pikantní kyselinkou s dlouho trvajícím vjemem ovocitého závěru.

Vhodné k tučnějším masitým pokrmům a uzenému, k lehké úpravě ryb a drůbeže.

 

Kód: 368
RV 2021
190 Kč

pozdní sběr - suché

Světle žlutozelená barva a příjemně květinová vůně s osvěžující lehkou kyselinkou. Díky vápenité půdě lze jasně rozeznat vůni lipového květu a zeleného jablíčka. V chuti můžeme najít červený rybíz a angrešt.

Dobře se uplatní jako aperitiv ke studeným předkrmům a k jídlům jednoduché, všední kuchyně. Hodí se k zeleninovým jídlům a bílým sýrům, k lehké úpravě ryb či jemným paštikám.

 

 

Kód: 612
TC 2022
190 Kč

pozdní sběr - suché

Zlatavě žlutá barva, výrazná, bohatě kořenitá vůně ve které dominuje sladké koření s tóny květin. V chuti tropické ovoce, čajová růže, meruňky a medový závěr.

Mírně podchlazené lze podávat jako sklenku aperitivu. Jako doprovod předkrmů, zejména paštiky z husích jater, nebo k uzeným rybám. Hodí se k sýrům s modrou plísní nebo k ovčím či kozím sýrům. Díky kořenitému aroma a plnosti chuti se hodí ke kořeněnému jídlu i k některým exotickým, silně kořeněným pokrmům asijské kuchyně.

 

 

Kód: 660
ZW 2020
190 Kč

pozdní sběr - suché

Temně granátová barva. Ve vůni ovocně kořenité s tóny višní, švestek a jemný náznakem kouře. Chuť harmonická, ostružinová s náznakem lesního ovoce a jemnou tříslovinou.

K nejrůznějším masitým jídlům a vydatným sýrům, těstovinám, ale také k biftekům, kořeněnému masu nebo bažantu.

OCENĚNÍ:  

 • Zlatá medaile - Festwine
 • Stříbrná medaile - Promenáda červených vín

PROMENADA_S  FESTWINE_Z

Kód: 620
FRANDRE LAHODNE 2022
180 Kč

moravské zemské víno - polosuché

Červené víno s malým zbytkovým cukrem. Jedná se o kupáž vín odrůd Frankovka a André. Tmavě rubínová barva s fialovými odlesky. Ve vůni je dominantní kořenitost a sladké černé višně. V chuti můžeme najít ostružiny a borůvky se sladkým závěrem.

Doporučujeme k sýrům s modrou plísní, ale klidně i k něčemu sladšímu nebo jen tak vychutnat samotné.

Kód: 679
FRANDRE ORIGINAL 2022
180 Kč

pozdní sběr - suché

Frankovka dodává vínu tělo a plnost, zatímco hrozny André přináší jemné ovocné tóny a svěžest. Výsledkem je víno s bohatým aroma, vyváženou chutí a dlouhým dozníváním. Víno má krásnou tmavě rubínovou barvu s fialovými odlesky. Ve vůni je dominantní kořenitost a černé višně. V chuti se objevují tóny ostružin a borůvky.

Doporučujeme ke kořeněným úpravám mas, k hovězím steakům, kachně, huse a k sýrům s modrou plísní.

Kód: 676
CH 2022
180 Kč

pozdní sběr - polosladké

Chardonnay, které potěší ty, co mají rádi sladší vína s nižším alkoholem a lehkou kyselinkou. Typická jemná, medová vůně s tóny banánů, sadového ovoce a pražených oříšků.

Vhodné pro slavnostní příležitosti. Dobře doplňuje sladší jídla, skvěle se hodí k dezertům, paštikám nebo uzeným pokrmům.

Kód: 480
NG 2022
180 Kč

kabinetní víno - suché

Jemná ovocná vůně se stopami růžového grepu, zeleného jablka, vlašského ořechu a máty. Jemná kyselinka společně s nízkým alkoholem a zbytkovým cukrem tvoří lehké a přitom příjemně pitelné víno. Tato odrůda je náročná, ale výsledek je jedinečný.

Doporučujeme podávat k lehké úpravě ryb, k zeleninovým pokrmům a salátům. Skvěle se hodí k pečené drůbeži, nebo paštice.

Kód: 477
RM 2020
180 Kč
190 Kč (–5 %)

pozdní sběr - suché

Rubínová až cihlová barva s nazlátlým okrajem. Ve vůni se objevují mandle, jahody, ostružiny, sušené švestky a hořká čokoláda. V chuti plné, kyseliny a třísloviny jsou velmi jemné.

Pečené maso, jehněčí maso, vysoká zvěřina, sýry s ušlechtilou modrou plísní, polotvrdé sýry.

 

 

Kód: 82
RR 2021
180 Kč
190 Kč (–5 %)

pozdní sběr - polosuché

Výrazné plné víno se žlutozlatým odstínem. Jemná minerální bohatá vůně s nádechem růží, sušených meruněk a s jemnými tóny kandovaného ovoce. V chuti plné, svěží,  jemně kořenité připomínající grapefruit a meruňky.

Doporučujeme k tučnějším jídlům, rybám, ale i ke grilovanému kuřecímu masu a tvrdým sýrům.

OCENĚNÍ:

 • Stříbrná medaile - Festwine

FESTWINE_S_1

Kód: 261