SUCHÉ

Stránka 1 z 1 - 25 položek celkem

Cena

150270
1150270
AN 2015
268 Kč

pozdní sběr - suché

Tmavá, intenzivně granátová barva. Ve vůni můžeme najít ostružiny, borůvky, černé višně a povidla. Zralé třísloviny a ovocná kyselinka připomíná jižní typ vín.

Skvěle doplní tvrdé sýry, uzená masa, grilované kotlety či špízy.

OCENĚNÍ:

 • Top77 vín v ČR
 • Stříbrná medaile - Promenáda červených vín 

TOP-77     PROMENADA_S

Kód: 272
AN 2016
150 Kč

pozdní sběr - suché

Lehčí kyselinka se zralou plností a dostatečnou ovocností. Doporučujeme ke grilovaným tmavým masům, zvěřině nebo jehněčímu.

Tip! Medailonky z jelení kýty s brusinkovou omáčkou

 

 

Kód: 645
NETRAHI 2022
Tip
200 Kč

moravské zemské víno - suché

Páteří vína je šťavnaté Neuburské (50%), které doplňuje kořenitý Tramín červený (40%) a jako pomyslná třešnička na dortu přispívá Hibernal (10%) svou bohatou vůní a trochou zbytkového cukru. V chuti a vůni se spolu příjemně pojí medové tóny sladkého koření, bezového květu, čajové růže a angreštu.

Ideální k výrazným sýrům , olivám a nebo mořským plodům.

Kód: 483
FRANDRE ORIGINAL 2022
180 Kč

pozdní sběr - suché

Frankovka dodává vínu tělo a plnost, zatímco hrozny André přináší jemné ovocné tóny a svěžest. Výsledkem je víno s bohatým aroma, vyváženou chutí a dlouhým dozníváním. Víno má krásnou tmavě rubínovou barvu s fialovými odlesky. Ve vůni je dominantní kořenitost a černé višně. V chuti se objevují tóny ostružin a borůvky.

Doporučujeme ke kořeněným úpravám mas, k hovězím steakům, kachně, huse a k sýrům s modrou plísní.

Kód: 676
FR 2016
150 Kč

pozdní sběr- suché

Ovocné tóny, v pozadí černé koření. Doporučujeme k pečeným masům, huse, kachně, zvěřině a gulášům.

Tip! Guláš z hovězího masa

Kód: 651
FR 2019
Tip
268 Kč

pozdní sběr - suché

Tmavě rubínová barva s fialovými záblesky. Kořenitá vůně s tóny ostružin, černých višní, lékořice a povidel. Chuť je bohatá, kořenitá připomínající jádra peckovin a skořici.

Ideální víno ke zvěřině, pečeným masům nebo huse. Hodí se k němu také těstoviny pizza a zrající bílé sýry.

OCENĚNÍ:

 • Top77 vín vČR
 • Stříbrná medaile - Festwine
 • Stříbrná medaile - Promenáda červených vín

TOP-77     FESTWINE_S_1     PROMENADA_S

Kód: 541
FR 2020
190 Kč

pozdní sběr - suché

Světle rubínová barva s fialovými záblesky. Vůně je kořenitá s ovocnými tóny ostružin, sušených švestek a jemným nádechem lékořice. Chuť je plná, kořeněná s lehkou kyselinkou a jemnými tříslovinami.

Víno Frankovky může být běžným denním vínem. Doporučujeme ke kořeněným úpravám mas, k hovězím steakům, kachně, huse a k vyzrálým sýrům.

Kód: 691
CH 2020 OAK
240 Kč

pozdní sběr - suché

Suché víno s jemnou kyselinkou, zářivě žlutou barvou a typickou citrusovou chutí s tóny medu, karamelu a pikantní kyselinkou. Vůně po pečeném chlebu a horkých jablkách umocněná zráním v dubových sudech.

Dobře doprovází pokrmy z mořských plodů, ryby, bílé maso a měkké sýry

OCENĚNÍ:

 • Stříbrná medaile - Festwine

FESTWINE_S_1

Kód: 511
MP 2021
190 Kč

pozdní sběr - suché

Rubínová barva, jemně květinová vůně s tóny fialek a čerstvého sena. V chuti jemné, sametové s nízkým obsahem tříslovin a kyselin. Dominantní tóny višní a černého rybízu.

Svým neutrálním dojmem nijak neruší většinu jídel. Doporučujeme k drůbeži, bažantu, ke kachně nebo huse, zajíci na divoko, k těstovinám a sýrům.

OCENĚNÍ: 

 • Stříbrná medaile Promenáda červených vín
 • Stříbrná medaile - Festwine

PROMENADA_S   FESTWINE_S_1

Kód: 290
NG 2021
190 Kč

pozdní sběr - suché

Zlatožlutá barva a jemná muškátová až kopřivově broskvovou vůně. V chuti harmonické, viskózní, s nižším obsahem kyselin a květinově-ovocitým charakterem. Ve vůni a chuti můžeme dále hledat ořechy, maliny, smetanu.

Výborně doprovází jídla s hustými omáčkami, pečenou drůbež nebo drůbeží paštiky, klobásy a guláš. Hodí se i k vařeným masům, přírodní úpravě hovězího, k vydatnějším, ale neutrálním jídlům a dobře doplňuje bílé sýry.

OCENĚNÍ:

 • Stříbrná medaile - Meditrina

MEDITRINA_S

Kód: 356
NG 2022
180 Kč

kabinetní víno - suché

Jemná ovocná vůně se stopami růžového grepu, zeleného jablka, vlašského ořechu a máty. Jemná kyselinka společně s nízkým alkoholem a zbytkovým cukrem tvoří lehké a přitom příjemně pitelné víno. Tato odrůda je náročná, ale výsledek je jedinečný.

Doporučujeme podávat k lehké úpravě ryb, k zeleninovým pokrmům a salátům. Skvěle se hodí k pečené drůbeži, nebo paštice.

Kód: 477
TC ORANGE
270 Kč

moravské zemské víno - suché

Jantarová barva s oranžovými odlesky. Ve vůni sušené rozinky, zelený čaj. Citrusová chuť, datle, koření a pomeranč. Chuť i vůně je umocněna ležením na slupkách a je velmi výrazná po pomerančové kůře.

Jehněčí kotlety, kozí sýr. Skvěle se hodí k asijské, nebo indické kuchyni.

 OCENĚNÍ:

 • Velká zlatá medaile - Festwine
 • Zlatá medaile - Meditrina

FESTWINE_velka_zlata  meditrina-zlata

 

Kód: 523
PET NAT HI
240 Kč

Přírodně šumivé - suché

Pet-Nat je svým způsobem nepředvídatelné víno. Každá láhev může být originál a být tak trochu jiná. 

Světle zelenožlutá barva, po probuzení bublinek s jemným závojem. Kvasniční vůně s intenzivní květinovou vůní lipového květu. Dále ve vůni a chuti rozpoznatelné tóny angreštu, broskve a černého rybízu. Ovocně krémové včetně jemných kalů a jemného perlení.

Lehčí osvěžující pokrmy. Čerstvé saláty, mořské plody nebo sushi.

 

 

Kód: 685
PET NAT CH
240 Kč

Přírodně šumivé - suché

Pet-Nat je svým způsobem nepředvídatelné víno. Každá láhev může být originál a být tak trochu jiná.

Světle žlutá barva, po probuzení bublinek s jemným závojem. Kvasniční vůně s jemnou medovou vůní s tóny banánů, hrušky a pražených oříšků. Ovocně krémové včetně jemných kalů a jemného perlení.

Sýrová mísa, krevety, lehká těsta s pestem

 

 

Kód: 688
PET NAT RR
240 Kč

Přírodně šumivé - suché

Pet-Nat je svým způsobem nepředvídatelné víno. Každá láhev může být originál a být tak trochu jiná.

Světle žlutá barva, po probuzení bublinek s jemným závojem. Kvasniční vůně s nádechem zeleného jablíčka a tóny citrusů. Ovocně krémové včetně jemných kalů a jemného perlení.

Mořské plody, ovocné a zeleninové saláty a sýry.

 

Kód: 682
RW NOIR 2020
150 Kč

moravské zemské víno - suché

Základ cuvée tvoří ze 70% Rulandské modré, které dává vínu plnost s typickou zemitostí a 30% Zweigeltrebe, které přináší příjemnou ovocnost a pikantnost. Lehčí víno, pěkně vyvážené s elegantní ovocnou, hořkomandlovou vůní, jemnou tříslovinkou a pevnou řízností. Ideální ke každodennímu pití.

Doporučujeme podávat k lehkým úpravám těstovin, sýrům, nebo biftekům.

OCENĚNÍ:

 • Top77 vín v ČR

TOP-77     

Kód: 616
RM 2020
180 Kč
190 Kč (–5 %)

pozdní sběr - suché

Rubínová až cihlová barva s nazlátlým okrajem. Ve vůni se objevují mandle, jahody, ostružiny, sušené švestky a hořká čokoláda. V chuti plné, kyseliny a třísloviny jsou velmi jemné.

Pečené maso, jehněčí maso, vysoká zvěřina, sýry s ušlechtilou modrou plísní, polotvrdé sýry.

 

 

Kód: 82
RS 2022 ZEMSKE
150 Kč

moravské zemské víno - suché

Lehčí, jemně kořenitá chuť ovocného charakteru. Doporučujeme k studeným předkrmům, rybám, drůbeži, ale i mořským plodům. Dobře doplní majonézové saláty a smetanové omáčky.

Tip! Těstoviny s kuřecím masem a houbami ve smetanové omáčce

 

Kód: 636
RV 2021
190 Kč

pozdní sběr - suché

Světle žlutozelená barva a příjemně květinová vůně s osvěžující lehkou kyselinkou. Díky vápenité půdě lze jasně rozeznat vůni lipového květu a zeleného jablíčka. V chuti můžeme najít červený rybíz a angrešt.

Dobře se uplatní jako aperitiv ke studeným předkrmům a k jídlům jednoduché, všední kuchyně. Hodí se k zeleninovým jídlům a bílým sýrům, k lehké úpravě ryb či jemným paštikám.

 

 

Kód: 612
RV 2022 ZEMSKE
150 Kč

moravské zemské víno - suché

Příjemně pitelný vlašák z terasových vinic Velkých Pavlovic. Suché víno s nízkou kyselinkou doporučujeme ke studené kuchyni. Výborné k salátům, uzeným rybám, paštikám a sýrům s ušlechtilou plísní.

Tip! Zabíjačkové speciality

 

 

Kód: 633
SV 2016
150 Kč

pozdní sběr - suché

Ovocné tóny a zajímavě strukturované třísloviny. Doporučujeme k tmavým masům, vepřové panence v pikantní úpravě a zvěřině. Skvěle se hodí k pečené kachně a sýrům s ušlechtilou plísní.

Tip! Hovězí líčka dušená na červeném víně

Kód: 648
TC 2022
190 Kč

pozdní sběr - suché

Zlatavě žlutá barva, výrazná, bohatě kořenitá vůně ve které dominuje sladké koření s tóny květin. V chuti tropické ovoce, čajová růže, meruňky a medový závěr.

Mírně podchlazené lze podávat jako sklenku aperitivu. Jako doprovod předkrmů, zejména paštiky z husích jater, nebo k uzeným rybám. Hodí se k sýrům s modrou plísní nebo k ovčím či kozím sýrům. Díky kořenitému aroma a plnosti chuti se hodí ke kořeněnému jídlu i k některým exotickým, silně kořeněným pokrmům asijské kuchyně.

 

 

Kód: 660
VZ 2022 ZEMSKE
150 Kč

moravské zemské víno - suché

Suchý, pepřový Veltlín z Velkých Pavlovic s nízkou kyselinkou. Víno vhodné pro každodenní stolování. Ředěné vodou jako vinný střik perfektně tiší žízeň. Doporučujeme ke sladkovodním rybám, zeleninovým salátům a smaženému masu.

Tip! Pstruh na másle, vídeňský telecí řízek

 

 

Kód: 630
ZW 2018 RESERVA
268 Kč

pozdní sběr - suché

Granátovová barva s fialovými odlesky. Ovocně kořenité aroma bobulového ovoce s nádechem dubu. V chuti ostružiny, višně a lesní ovoce.

Skvěle se hodí ke svíčkové omáčce s brusinkami. Měkké sýry s bílou plísní - camembert, brie, Premier jsou skvělou volbou.

OCENĚNÍ:

 • Top77 vín v ČR
 • Stříbrná medaile - Festwine

TOP-77     FESTWINE_S_1

Kód: 544
ZW 2020
190 Kč

pozdní sběr - suché

Temně granátová barva. Ve vůni ovocně kořenité s tóny višní, švestek a jemný náznakem kouře. Chuť harmonická, ostružinová s náznakem lesního ovoce a jemnou tříslovinou.

K nejrůznějším masitým jídlům a vydatným sýrům, těstovinám, ale také k biftekům, kořeněnému masu nebo bažantu.

OCENĚNÍ:  

 • Zlatá medaile - Festwine
 • Stříbrná medaile - Promenáda červených vín

PROMENADA_S  FESTWINE_Z

Kód: 620