BÍLÉ

Stránka 1 z 1 - 20 položek celkem

Cena

150240
1150240
NETRAHI 2022
Tip
200 Kč

moravské zemské víno - suché

Páteří vína je šťavnaté Neuburské (50%), které doplňuje kořenitý Tramín červený (40%) a jako pomyslná třešnička na dortu přispívá Hibernal (10%) svou bohatou vůní a trochou zbytkového cukru. V chuti a vůni se spolu příjemně pojí medové tóny sladkého koření, bezového květu, čajové růže a angreštu.

Ideální k výrazným sýrům , olivám a nebo mořským plodům.

Kód: 483
HI 2022
210 Kč

pozdní sběr - polosuché

Zelenožlutá barva, velmi intenzivní květinová vůně lipového květu s tóny angreštu, broskve a černého rybízu. Chuť plná, připomínající kompotované zralé broskve, velmi extraktivní, typicky kořenitá s harmonickou kyselinkou. 

Doporučujeme podávat k předkrmům, bílým masům, rybám nebo mořským plodům.

Kód: 657
CH 2020 OAK
240 Kč

pozdní sběr - suché

Suché víno s jemnou kyselinkou, zářivě žlutou barvou a typickou citrusovou chutí s tóny medu, karamelu a pikantní kyselinkou. Vůně po pečeném chlebu a horkých jablkách umocněná zráním v dubových sudech.

Dobře doprovází pokrmy z mořských plodů, ryby, bílé maso a měkké sýry

OCENĚNÍ:

  • Stříbrná medaile - Festwine

FESTWINE_S_1

Kód: 511
CH 2021
190 Kč

pozdní sběr - polosuché

Žlutožlutá barva, intenzivní vůně grepu, kvetoucího akátu a hrušek. V chuti velmi plné, s ovocnými tóny a minerálním charakterem. Vhodné pro slavnostní příležitosti.

Dobře doplňuje pokrmy s bílým masem a smetanové omáčky. Ideální k paštikám a k plodům moře.

 

 

Kód: 453
CH 2022
180 Kč

pozdní sběr - polosladké

Chardonnay, které potěší ty, co mají rádi sladší vína s nižším alkoholem a lehkou kyselinkou. Typická jemná, medová vůně s tóny banánů, sadového ovoce a pražených oříšků.

Vhodné pro slavnostní příležitosti. Dobře doplňuje sladší jídla, skvěle se hodí k dezertům, paštikám nebo uzeným pokrmům.

Kód: 480
CH 2022 ZEMSKE
150 Kč

moravské zemské víno - polosuché

Plné víno s minerálním charakterem a hladkou kyselinkou. Doporučujeme k rybám, mořským plodům, těstovinám nebo k sýrům s ušlechtilou plísní.

Tip! Špagety Carbonara

 

 

Kód: 642
NG 2021
190 Kč

pozdní sběr - suché

Zlatožlutá barva a jemná muškátová až kopřivově broskvovou vůně. V chuti harmonické, viskózní, s nižším obsahem kyselin a květinově-ovocitým charakterem. Ve vůni a chuti můžeme dále hledat ořechy, maliny, smetanu.

Výborně doprovází jídla s hustými omáčkami, pečenou drůbež nebo drůbeží paštiky, klobásy a guláš. Hodí se i k vařeným masům, přírodní úpravě hovězího, k vydatnějším, ale neutrálním jídlům a dobře doplňuje bílé sýry.

OCENĚNÍ:

  • Stříbrná medaile - Meditrina

MEDITRINA_S

Kód: 356
NG 2022
180 Kč

kabinetní víno - suché

Jemná ovocná vůně se stopami růžového grepu, zeleného jablka, vlašského ořechu a máty. Jemná kyselinka společně s nízkým alkoholem a zbytkovým cukrem tvoří lehké a přitom příjemně pitelné víno. Tato odrůda je náročná, ale výsledek je jedinečný.

Doporučujeme podávat k lehké úpravě ryb, k zeleninovým pokrmům a salátům. Skvěle se hodí k pečené drůbeži, nebo paštice.

Kód: 477
PET NAT HI
240 Kč

Přírodně šumivé - suché

Pet-Nat je svým způsobem nepředvídatelné víno. Každá láhev může být originál a být tak trochu jiná. 

Světle zelenožlutá barva, po probuzení bublinek s jemným závojem. Kvasniční vůně s intenzivní květinovou vůní lipového květu. Dále ve vůni a chuti rozpoznatelné tóny angreštu, broskve a černého rybízu. Ovocně krémové včetně jemných kalů a jemného perlení.

Lehčí osvěžující pokrmy. Čerstvé saláty, mořské plody nebo sushi.

 

 

Kód: 685
PET NAT CH
240 Kč

Přírodně šumivé - suché

Pet-Nat je svým způsobem nepředvídatelné víno. Každá láhev může být originál a být tak trochu jiná.

Světle žlutá barva, po probuzení bublinek s jemným závojem. Kvasniční vůně s jemnou medovou vůní s tóny banánů, hrušky a pražených oříšků. Ovocně krémové včetně jemných kalů a jemného perlení.

Sýrová mísa, krevety, lehká těsta s pestem

 

 

Kód: 688
PET NAT RR
240 Kč

Přírodně šumivé - suché

Pet-Nat je svým způsobem nepředvídatelné víno. Každá láhev může být originál a být tak trochu jiná.

Světle žlutá barva, po probuzení bublinek s jemným závojem. Kvasniční vůně s nádechem zeleného jablíčka a tóny citrusů. Ovocně krémové včetně jemných kalů a jemného perlení.

Mořské plody, ovocné a zeleninové saláty a sýry.

 

Kód: 682
RW BLANC 2021
150 Kč

moravské zemské víno - polosuché

Cuvée odrůd Ryzlink rýnský a Chardonnay. Svěží víno s elegantní ovocnou vůní a jemnou kyselinkou. V chuti a vůni se objevují tóny meruněk, broskví, hrušek nebo banánů.

Tip! K lehkým úpravám těstovin, mořských ryb nebo jemným uzeninám.

 

 

Kód: 535
RS 2022 ZEMSKE
150 Kč

moravské zemské víno - suché

Lehčí, jemně kořenitá chuť ovocného charakteru. Doporučujeme k studeným předkrmům, rybám, drůbeži, ale i mořským plodům. Dobře doplní majonézové saláty a smetanové omáčky.

Tip! Těstoviny s kuřecím masem a houbami ve smetanové omáčce

 

Kód: 636
RR 2021
180 Kč
190 Kč (–5 %)

pozdní sběr - polosuché

Výrazné plné víno se žlutozlatým odstínem. Jemná minerální bohatá vůně s nádechem růží, sušených meruněk a s jemnými tóny kandovaného ovoce. V chuti plné, svěží,  jemně kořenité připomínající grapefruit a meruňky.

Doporučujeme k tučnějším jídlům, rybám, ale i ke grilovanému kuřecímu masu a tvrdým sýrům.

OCENĚNÍ:

  • Stříbrná medaile - Festwine

FESTWINE_S_1

Kód: 261
RR 2022
190 Kč

pozdní sběr - polosuché

Zralé víno s dominantní vůní tradiční vinohradnické broskve, typickou vůní sadového ovoce, meruněk a lučního medu. Chuť je zvýrazněna pikantní kyselinkou s dlouho trvajícím vjemem ovocitého závěru.

Vhodné k tučnějším masitým pokrmům a uzenému, k lehké úpravě ryb a drůbeže.

 

Kód: 368
RR 2022 ZEMSKE
150 Kč

moravské zemské víno - polosuché

Rýňák s plnou, osvěžující ovocnou vůní a jemnou kyselinkou. Doporučujeme k drůbeži, tučnějším masovým pokrmům, sladkovodním a mořským rybám a asijské kuchyni.

Tip! Pečené filátko z candáta

 

 

Kód: 639
RV 2021
190 Kč

pozdní sběr - suché

Světle žlutozelená barva a příjemně květinová vůně s osvěžující lehkou kyselinkou. Díky vápenité půdě lze jasně rozeznat vůni lipového květu a zeleného jablíčka. V chuti můžeme najít červený rybíz a angrešt.

Dobře se uplatní jako aperitiv ke studeným předkrmům a k jídlům jednoduché, všední kuchyně. Hodí se k zeleninovým jídlům a bílým sýrům, k lehké úpravě ryb či jemným paštikám.

 

 

Kód: 612
RV 2022 ZEMSKE
150 Kč

moravské zemské víno - suché

Příjemně pitelný vlašák z terasových vinic Velkých Pavlovic. Suché víno s nízkou kyselinkou doporučujeme ke studené kuchyni. Výborné k salátům, uzeným rybám, paštikám a sýrům s ušlechtilou plísní.

Tip! Zabíjačkové speciality

 

 

Kód: 633
TC 2022
190 Kč

pozdní sběr - suché

Zlatavě žlutá barva, výrazná, bohatě kořenitá vůně ve které dominuje sladké koření s tóny květin. V chuti tropické ovoce, čajová růže, meruňky a medový závěr.

Mírně podchlazené lze podávat jako sklenku aperitivu. Jako doprovod předkrmů, zejména paštiky z husích jater, nebo k uzeným rybám. Hodí se k sýrům s modrou plísní nebo k ovčím či kozím sýrům. Díky kořenitému aroma a plnosti chuti se hodí ke kořeněnému jídlu i k některým exotickým, silně kořeněným pokrmům asijské kuchyně.

 

 

Kód: 660
VZ 2022 ZEMSKE
150 Kč

moravské zemské víno - suché

Suchý, pepřový Veltlín z Velkých Pavlovic s nízkou kyselinkou. Víno vhodné pro každodenní stolování. Ředěné vodou jako vinný střik perfektně tiší žízeň. Doporučujeme ke sladkovodním rybám, zeleninovým salátům a smaženému masu.

Tip! Pstruh na másle, vídeňský telecí řízek

 

 

Kód: 630