PET-NAT RIESLING 2023

Přírodně šumivé - suché

Pet-Nat je svým způsobem nepředvídatelné víno. Každá láhev může být originál a být tak trochu jiná.

Světle žlutá barva, po probuzení bublinek s jemným závojem. Kvasniční vůně s nádechem zeleného jablíčka a tóny citrusů. Ovocně krémové včetně jemných kalů a jemného perlení.

Mořské plody, ovocné a zeleninové saláty a sýry.

 

Dostupnost Skladem
240 Kč
PET-NAT RIESLING 2023

SKLENICEPET_NAT_RR_OVOCE_2

Pétillant Naturel
Brut nature


alkohol  13,0%

Teplota podávání 5-8 °C

Samotné otevírání láhve se může stát velkým zážitkem. Po otevření se víno probudí a začne bouřlivé perlení. Proto je důležité láhev hodně podchladit. Možná už tyhle zábavné bublinky znáte, ale pokud nechcete riskovat, že vám víno vypění na koberec, dejte láhev před otevřením podchladit do mrazáku. Pomalu otevřete nad dřezem nebo na balkoně a rychle rozlejte do sklenic.

LIST

Viniční trať Lizniperky vznikla zkomolením německého označení pro travnatý kopec Wiesenberg. Klimatické podmínky a kamenitá, sprašová půda s písčitohlinitým podložím předurčují k velmi lahodným a harmonickým vínům na dlouhé ležení v láhvi.

HROZEN

Vinice o celkové rozloze 0,41 ha s jihovýchodní expozicí a nadmořskou výškou 225 m byla vysázená v roce 1993. Vinice je chráněna před severními větry a celodenně osluněna. Při pohledu z vinice máte Velké Pavlovice jako na dlani.

SUD

Pét-nat je vyráběné starobylým postupem podle filozofie „nic nepřidáno, nic neodebráno“. Na konci prvního kvašení, když se zbytkový cukr pohybuje kolem 10-12 gramů je víno stáčeno i s kvasinkami do lahví a uzavřeno korunkovým uzávěrem. V uzavřené láhvi víno stále kvasí a proces kvašení je ukončen až je všechen cukr přeměněný na cukr. Tím je dosaženo zachycení svěžesti a hroznového projevu vína, které žije v láhvi do posledního okamžiku. Lahvováno bez přidané síry, na jemných kalech, s přírodním CO2.

 

Datum sběru: 9.10.2023

Cukernatost hroznů 22,2°NM 

Velikost šarže 300 lahví

 

Č. šarže 25/23, EAN 859228104189
Vinařská oblast MORAVA. Víno z České republiky
Vyrobeno v: Vinařství Mezi Horami s.r.o. Velké Pavlovice
Obsahuje oxid siřičitý

Doplňkové parametry

Kategorie: TERRA - NATURÁLNÍ VÍNA A SPECIALITY
Hmotnost: 1.5 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: