R´n´B 2015

RULANDSKÉ ŠEDÉ & CHARDONNAY

BÍLÉ - POLOSUCHÉ

Bezcukerný extrakt 24,2 g/l
Zbytkový cukr 13,0 g/l
Kyseliny 7,5 g/l
Alkohol 12,5%

R´n´B pohladí po duši. Stejně působí i Rulandské šedé s Chardonnay svou vůní a chutí.

 

Obsahuje oxid siřičitý
 
Při objednání 6 lahví sleva 5%
Skladem
Kód: 106
182 Kč
Kategorie: ROCKWINE
Hmotnost: 0.83 kg

Rhythm and Blues (někdy též R&B, či Rhythm & Blues), je široký termín, aplikovaný na populární hudbu, vytvořenou Afroameričany. Původně se termín užíval na styl hudby ze 40. let 20. století, kombinující prvky jazzu, gospelu a blues.

Nejčastějšími nástroji původního R&B byly basová kytara, saxofon, bicí a klávesové nástroje.

Název tohoto hudebního stylu vymyslel v roce 1947 novinář Jerry Wexler z amerického týdeníku Billboard. Tento termín rovněž nahradil rasistický výraz "race music", což v překladu znamenalo "rasová hudba". Rober Palmer, spisovatel a producent, hudbu Rhythm and Blues definuje jako "chytlavý termín, který zahrnuje veškerou hudbu vytvořenou černými umělci". Rovněž prohlásil, že R&B je synonymum pro Jump blues, jenže Allmusic definuje Jump blues jako více rytmicky, gospelově orientovaný žánr. Lawrence Cohn, autor knihy Nothing but the Blues napsal, že "rhythm and blues" je jenom pomocný termín, škatulka která pokrývá veškeré černošské žánry, kromě klasické a náboženské hudby.

Od 70. let minulého století pod R&B rozumíme také funk, soul a disco. V dnešní době tento termín označuje především moderní varianty hip hopu a soulu. Moderní R&B se dostalo do komerční sféry, kde splynulo, podobně jako například Hip hop, s jinou populární hudbou a začaly do něj vnikat prvky pop rocku, podobně jako do mnoha jiných stylů.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: